جالب است بدانید که مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ خیلی شبیه به مراقبت های بعد از تتو می باشد اما در کل می توان گفت میکروبلیدینگ حساس تر است.

به یاد داشته باشید که پیگمنت ها بعد از انجام میکروبلیدینگ بسیار تیره تر هستند و اما با این روش پوست شما ملتهب نمی شود و خون ریزی زیادی ندارد، بعد از آنکه 2 ساعت از انجام میکروبلیدینگ شما گذشت می توانید گوش پاک کن را در آب استریل فرو ببرید و رنگ های اضافه را از روی ابروی خود پاک کنید.

شما با این کار ناحیه مورد نظر را تمیز می کنید و از التهاب بیشتر جلوگیری می نمایید. حدودا 14 روز طول می کشد تا پوست خودش را ترمیم کند و به حالت اول بر گردد و پیگمنت ها کم رنگ شوند و رنگی طبیعی پیدا کنند.

در ادامه بیشتر درباره مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ برای شما نوشته ایم. به یاد داشته باشید که مراقبت های میکروبلیدینگ تقریبا 14 روز باید انجام شود.


نکات مهم درباره مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو

اجتناب از رطوبت

عدم دستکاری ابروها

عدم استفاده از مواد و لوازم آرایشی

مواردی که د رمتن بالا به آن ها اشاره کرده ایم از مهم ترین کار هایی است که به عنوان مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو باید به ان ها توجه داشته و انجام دهید.


در ادامه بیشتر درباره هر یک از این سه مورد عنوان شده توضیحاتی را عنوان کرده ایم.


اجتناب از رطوبت بعد از میکرو بلیدینگ

در این بخش تعدادی از موارد مهم برای مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ به شما یادآور شده اند.

به یاد داشته حداقل به مدت 3 روز باید ناحیه میکروبلیدینگ شده را از رطوبت دور نگه دارید، حتی زمانی که حمام می کنید باید ابرو هایتان را از رطوبت دور نگه دارید.

فراموش نکنید که هر چقدر ابرو های شما از رطوبت به دور باشند رنگ آنها ماندگاری بیشتری پیدا می کنند و خطوط طبیعی تر و خوش رنگ تر به نظر می رسند، برای اینکه ابرو هایتان را خشک نگه دارید موارد زیر را رعایت فرمایید :

همانطور که پیش تر گفته ایم تقریبا 2 تا 3 ساعت بعد از انجام میکروبلیدینگ پماد و رنگ اضافی روی ابرو ها را با آب استریل و گاز یا گوش پاکن بردارید. به یاد داشته باشید که این تنها رطوبتی است که تا 3 روز به ابرو های شما می رسد.

تا جایی که می توانید از حمام با بخار زیاد فاصله بگیرید و موقع حمام کردن تمام تلاش خود را بکنید که رطوبت به ابرو های شما نرسد چرا که همانطور که پیش تر گفته ایم رطوبت می تواند برای ابرو های شما حسابی مضر باشد.

موقع شستن صورت یادتان باشد که نباید مانند قبل آب را روی صورت خود بپاشید بلکه باید با استفاده از یک حوله خیس یا دستمال آرایش صورت خود را تمیز کنید و در عین حال مراقب باشید تا حوله با ابرو های شما تماس بر قرار نکند.

شما می توانید از دستمال های جاذب استفاده کنید و روی ابرو هایتان را با آنها تمیز کنید، این کار برای کسانی که پوستی خشک دارند 3 بار در روز توصیه می شود و برای کسانی که پوستی چرب دارند 6 بار در روز توصیه می شود، اما دقت کنید که این دستمال حاوی مواد آرایشی نباشد.

به یاد داشته باشید که در طول مدت نباید از هیچگونه لوازم آرایشی استفاده کنید و اگر پوست شما در اطراف ابرو دچار خشک شدگی و کشیدگی شده است در روز هفتم می توانید از روغن نارگیل یا یک مرطوب کننده فاقد عطر و اسانس استفاده نمایید.

اگر خیلی احساس خشکی زیادی داشتید بعد از روز هفتم می توانید روزی یکبار از مرطوب کننده استفاده کنید.

اگر می خواهید میکروبلیدینگ شما خوش رنگ و ماندگار باشد باید حتما تا 3 روز بعد از انجام آن از ورزش خودداری نمایید چرا که در هنگام ورزش عرق می کنید و پوست شا مرطوب می شود. از رفتن به سونا و استخر نیز پرهیز نمایید.

بعد از گذشت 3 روز می توانید پوست خود را مانند روزهای عادی بشویید اما برای شستشو از شوینده های ملایم استفاده نمایید.

در این 3 روز تنها کرم هایی را که تکنسین میکروبلیدینگ شما تجویز کرده است را استفاده نمایید.


عدم دستکاری ابروها بعد از میکروبلیدینگ

به یاد داشته باشید که بعد از انجام میکروبلیدینگ ممکن است دور ابرو های شما پوست پوست شود در این صورت به یاد داشته باشید که هرگز نباید به آنها دست بزنید یا آنها را بکنید


دقت کنید که کندن آنها ممکن است موجب ایجاد لک روی ابروهای شما یا خارج شدن از پیگمت شود. به یاد داشته باشید که مواردی مانند: وکس، برداشتن ابرو ها با موچین و بند انداختن بعد از میکروبلیدینگ تا مدت 1 هفته ممنوع است.


عدم استفاده از مواد و لوازم آرایشی بعد از میکروبلیدینگ

به یاد داشته باشید همانطور که پیش تر گفته ایم استفاده از لوازم آرایش تا مدتی بعد از انجام میکروبلیدینگ ممنوع است، چرا که استفاده از لوازم آرایشی موجب تداخل در فرایند ترمیم پوست می شود و روی رنگ کار تاثیر زیادی می گذارد


درضمن فراموش نکنید که بعد از انجام میکروبلیدینگ شما به هیچ وجه به وازلین نیازی ندارید از این رو هرگز از آن استفاده نکنید. در این دوران هرگز از محصولات ضد آکنه، سفید کننده و روشن کننده و ضد پیری پوست استفاده نکنید.


آیا می‌توان میکروبلیدینگ را ریمو یا پاک کرد؟

سوال مهمی که بدون شک برای تمام افرادی که ابروهای خود را میکرو می کند به وجود می آید این است که آیااین امکان وجود دارد که ابروهای میکرو شده بتوان پاک یا ریمو کرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله، این کار امکانپذیر می باشد و اصلا جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

با توجه به این مسئله که پیگمنت های مورد استفاده برای میکروبلیدینگ هیچ نوع لک یا تغییر رنگ در پوست ایجاد نمی‌کنند. شما می توانید بدون هیچ مشکلی در صورتی که تمایل نداشتید آن را ریمو کنید.

فقط این مسئله را به خاطر داشته باشید که در ۷ تا ۱۰ روز بعد از میکروبلیدینگ، ابروهای شما ۴۰ درصد تیره‌تر از نتیجه نهایی کار خواهند بود. با شروع فرایند ترمیم ابرو، این رنگ ملایم‌تر و روشن‌تر می‌شود.


در نهایت اینکه با توجه به موارد عنوان شده درباره مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ بدون شک باید متوجه میزان اهمیت آن ها شده باشید.


بار دیگر یادآوری می کنیم که نتیجه نهایی تقریبا 35 درصد به رعایت مراقبت ها و کارهایی دارد که نیاز است حتما بعد از میکرو کردن ابروهای خود آن را انجام دهید.